Четвер, 25.04.2024, 17:43 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Вересень » 29 » Рушник вишиваний – Вкраїни душа
Рушник вишиваний – Вкраїни душа
Що є кращого у світі за мамину пісню, за українську світлицю, де пахне свіжоспеченим хлібом, терпкою м’ятою, де над іконами переливаються барвами, цвітуть зиму й літо вишивані рушники? Шматок полотна в умілих руках вишивальниці перетворюється на чудовий витвір мистецтва. В Україні рушник – цінний подарунок, реліквія. Його берегли, гарний візерунок передавали дітям, молодим вишивальницям, а потім навчали своїх доньок та невісток. Про все це дізналися учні 2 – Б класу ЗОШ №10 (кл. керівник Гапон В.Д.), відвідавши міську бібліотеку, де для них був проведений урок народознавства «Рушник в обрядах українського народу». З увагою слухали учні бібліотекаря Гук Л.П., яка розповіла школярам про використання рушників у побуті, цікаву легенду про рушник. Декламування віршів учнями викликало хвилю оплесків серед однокласників, а малювання веселого рушника стало захоплюючим та веселим заняттям . Особливо запашним та смачним виявився хліб, яким пригостили дітей бібліотекарі. Учні добре запам’ятали, що хліб і рушник – одвічні символи , які пройшли крізь віки і нині символізують гостинність , єдність і злагоду українського народу. Цей звичай став доброю традицією і в наш час.

Категорія: Народознавчий клуб «Калина» | Переглядів: 794 | Додав: tetyana | Рейтинг: 0.0/0