Четвер, 18.04.2024, 15:39 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Листопад » 7 » Серце нації
Серце нації
«Мово! Пресвятая Богородице мого народу! З чорнозему, з любистку, м’яти, рясту, євшан-зілля, з роси, з дніпровської води, від зорі і місяця народжена. Мово! Мудра Берегине, що не давала погаснути земному вогнищу роду нашого і тримала народ на небесному олімпі волелюбності, слави і гордого духу», - писала відома українська письменниця Мотрич К.В. у своїй «Молитві до мови». В усіх мовах є щось неповторне, оригінальне. Українська входить до трійки найкрасивіших мов у світі. На мовному конкурсі в Італії її визнали другою за мелодійністю мовою світу (після італійської). На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську мову визнано третьою найбільш красивою мовою в світі (після французької та перської) за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія й будова речення. Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком, а вперше українська мова була прирівняна до рівня літературної мови в кінці XVIII століття після виходу у 1798 році першого видання “Енеїди”, автором якої є Іван Котляревський. Саме його і вважають засновником нової української літературної мови. 9 листопада уся країна відзначає День української письменності та мови. Весело та пізнавально відзначили це свято працівники Білицької міської бібліотеки – філії № 4, завітавши до учнів 7 класу ЗОШ № 9 (кл. керівник Гарбуз А.Ю.) з лінгвістичним марафоном «Мова єднає усіх!». Цей захід був підготовлений спільно з учителем – словесником Дмитрук І.М. Велика кількість мовних конкурсів, вікторин та загадок сприяли творчо – колективній співпраці двох команд – «Лінгвістів» та «Філологів». Максимум своїх зусиль учні направили на розгадування логічних завдань з «Чарівної скрині», «Вгадай фразеологізм за малюнком». Журі у складі Філіппової О. І., завуча з виховної роботи, Гарбуз А. Ю. справедливо оцінили бажання команд до перемоги. Був винесений вердикт - Перемога дістається команді «Лінгвісти» на чолі з капітаном Бондаренком Вадимом! Вітаємо переможців та висловлюємо подяку учасникам команди «Філологи» за змагання у марафоні! Українська мова летить світом, дарує радість спілкування та тепло звуків. Її мелодія милує наші душі, тож пообіцяємо один одному, що ми будемо берегти українську мову, нести її світло для всіх! Вітаємо із Днем української писемності та мови усіх відвідувачів нашого сайту та бібліотеки!

Категорія: Державні свята України | Переглядів: 755 | Додав: tetyana | Рейтинг: 0.0/0