Четвер, 19.10.2017, 10:46 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Жовтень » 11 » Щастя знати правду
Щастя знати правду

Цьогоріч виповнюється 75 років з часу створення Української повстанської армії, символічним днем заснування якої є 14 жовтня 1942 року. УПА стала відповіддю на жорстоку окупаційну політику, що змусила українців організуватися у збройні підрозділи, котрі стали частинами Української повстанської армії. Армії, через яку пройшло понад сто тисяч осіб, за участь у повстанському русі чи його підтримку каральними органами СРСР було репресовано понад півмільйона людей.
      Величезна кількість українських письменників висвітлює події визвольної боротьби УПА у своїх художніх та документальних творах. Однією з письменниць є Марія Матіос. Вона своїх історій не придумує, її романи та повісті мають реальних прототипів. Книга «Нація» - це не лише історія українців Буковини. Це історія української свідомості. Ніхто не є однозначно засуджений і ніхто не є абсолютно кришталевий. Але «Нація» викликає співчуття, тому що нещастя сталося з невинною людиною, призначенням якої повинно було б бути щастя та родинне тепло. «Герої книги понад усе хочуть зберегти гідність. А гідність не має національності, як – за словами авторки – не має її кров».
       У бібліотеці був проведений дискусійний стіл «За волю крізь кров» за романом Марії Матіос «Нація» для дорослих, присвячений 75-річчю створення УПА. Допомогою у розумінні головної ідеї роману став перегляд відео з мережі Інтернет. Думки з приводу легкості чи її відсутності при читанні романа збіглися – читати про історичні події, що відбувалися на теренах України, намагатися уявити себе на місці героїв – дуже складно, адже виникає побоювання, що вже пірнеш у ті події і не буде вороття. Адже ті події визвольної боротьби відбилися у багатьох людях на підсвідомому рівні.
       Висновком стала спільна думка – історію своєї держави потрібно вивчати, спірні моменти, які потребують додаткового вивчення для правильного розуміння подій, потрібно роздивлятися із різних джерел, але найголовніше джерело для бажаючих вивчати історію – Український інститут національної пам’яті.
Все життя потрібно вчитися відчувати серцем, а не дослухатися тільки упереджених думок інших людей. Тобто метою існування людини може бути постійне навчання, а цьому сприяють сучасні бібліотеки.

Подібні новини:

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 49 | Додав: tetyana | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.