П`ятниця, 29.03.2024, 02:42 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2013 » Квітень » 30 » Великодній передзвін
Великодній передзвін

Великий день!
       Ясний Великдень на землі!
       Багато радості й пісень
       Приніс нам янгол на крилі…
       Веснянку діти хороводять,
       Христос Воскрес! Христос Воскрес!
       Сьогодні й сонце не заходить,
       А сяє й сяє із небес!

М.Щербак

Великдень - це найбільш релігійне свято. Цього дня воскрес Ісус Христос. До Великодня готуються заздалегідь. Попередню неділю називають Вербною. У цей час пробуджуються від зимового сну природа, першими зацвітають верби,лози. Перші «котики» - символи молодості, пробудження природи, їх наділяють цілющою силою.

"Котики" освячують в церкві й ними хльоскають друзів, дітей примовляючи: «Верба б’є, не я б’ю, за тиждень – Великдень, недалечко червоне яєчко». Свячену лозу дуже шанують. Останній тиждень до Великодня називають ще Страсним, а також на цьому тижні називають чистим, або Страсним , четвер. До цього дня хата має бути прибраною. У цей день стрижуть дітей, щоб волосся не лізло і голова не боліла.

Про все це дізналися діти на святі «Славимо Великдень», яке для них провели працівники міської бібліотеки. Учні спеціального (кл. керівник Гапон В.Д.) і 3 класів ЗОШ №10 підготували пасхальні вірші, заспівали веселі пісні, а також продемонстрували власноруч виготовлені писанки. Діти подивилилися слайд-шоу «Пасхальні крашанки і писанки, звідки дізналися що на Україні існує два види фарбованих яєць.

Весело і цікаво пройшло свято в бібліотеці!

Категорія: Християнські свята | Переглядів: 1505 | Додав: tetyana | Теги: Великодень, Гапон Валентина Дмитрівна, новини 2012 року | Рейтинг: 0.0/0