Вівторок, 31.03.2020, 02:08 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей

Головна » Статті » Краєзнавство » Природа Добропільського району

Cело Никанорівка - Красу збережемо навічно
Фото: Zasenin, foto-planeta.com

Cело Никанорівка - центр сільської ради. Колись воно називалося Ново-Олексіївка. Вся земля в 1857 році належала поміщику Мерцалову, почитаючи з Володимирівки, Красного до Білицького. В 1864 році багатий поміщик Мерцалов дарував частину землі своєму родичу, племіннику Коптєву і в додачу 25 кріпосних сімей. Молодого пана звали Олексієм.

Побудоване нове село стали називати Нево-Олексіївка, Казенноторецької волості, Бахмутського повіту, Катеринославської губернії. Незабаром село з 30 дворів виросло до 100.

Місцевість тут надзвичайно мальовнича, порізана глибокими балками і ярами. Надзвичайно гарно тут було навесні. Внизу по балках стояли великі верби, дуби прикрашали Пагорби, з усіх сторін буяли зеленню невеличкі ліси. Нижче будинку поміщика вабив чистотою води ставок.

В 1876 році відкрилася церковно-приходська школа на дві кімнати. В 1890 році була збудована школа для чотирьох класів.

В 1924 році село перейменували в Никанорівку на честь Скорика Никанора Семеновича, загиблого у роки громадянської війни від рук білогвардійців
 
Никанорівці гордяться своїм земляком Жеребцовим Іваном Федоровичем. 199-й гвардійський артилерійський полк під його командуванням першим ввійшов в Берлін через Бранденбурзі ворота.

Імена захисників Никанорівки увічнені в Меморіалі загиблим воїнам-односельцям в центрі села.

В 30-х роках в Никанорівці організований колгосп «Промінь» (голова - Пономарьов). В 1944 році після визволення села від німецько-фашистських загарбників, головою колгоспу став Герой Радянського Союзу Гутник Йосип Михайлович.

В 1957 році колгосп переіменували в «40 років Жовтня» і більше 20 років головою його був Шевелев Михайло Васильович.

В 1973 році побудована нова двоповерхова школа, будинок для вчителів. Відкрився новий Будинок культури, ясла-сад „Берізка". 

В 1986 році була створена Никанорівська сільська рада, головою став Яковенко Микола Федорович. 

На територі ї Никанорівської сільської ради розташовані: урочище «Никанорівський ліс» і заказник «Гектова балка». Ці заповідні місця зберегли первозданну красу Дикого поля.

3 рукописів С.С. МЕЛЬНИКОВА

«Новий шлях» №102 (10560)
Середа, 23 грудня 2009


Нравится

Подібні новини:


Категорія: Природа Добропільського району | Додав: admin (03.12.2011)
Переглядів: 717 | Теги: Природа Добропільського району | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]