Неділя, 05.04.2020, 21:57 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Каталог статей

Головна » Статті » Про бібліотеку » Про бібліотеку

Історія Білицької бібліотеки-філіалу № 4
В жовтні 1960 року в селищі Білицьке була створена бібліотека на суспільному початку.  Ініціатором в  створенні якої була голова бібліотечної ради публічної бібліотеки селища Скубій Поліна Міновна.

Знаходилась бібліотека в приміщенні селищної ради. Андреюк Валентина Сергіївна допомагала в комплектуванні книжкового фонду. Збирали книжки з усього селища. Активну участь у зборі книг прийняли діти. У зв’язку з тим, що більшість книжок були дитячими вона почала називатися дитячою бібліотекою.

В 1968 році під бібліотеку було виділене окреме приміщення. Завідуючою дитячою бібліотекою стала Сліпенкова В.О., а через рік - завідуючою стала Андреюк Валентина Сергіївна. З травня 1969 року Лугова Майя Василівна була прийнята в бібліотеку бібліотекарем. 

Комплектування бібліотеки здійнювалося через Донецький бібліотечний колектор. Кошторис здійснювала Білицька селищна рада. Звітні дані про роботу дитячої бібліотеки подавались в м. Донецьк.

В 1980 році здійснилася централізація бібліотек. Дитяча бібліотека стала філією №6 Добропільської міської централізованої бібліотечної системи. 

В жовтні 1997 року в зв’язку з матеріальними труднощами бібліотека-філія №6 були з’єднані з бібліотекою-філією №4 для дорослих. Завідуючою бібліотекою-філією №6 для дітей була Гук Л.П., а бібліотекою-філією №4 для дорослих – Алтанець В.І.

Нині об’єднану бібліотеку для дорослих і дітей очолює Т. В. Краснопольська.

Бібліотека за весь час свого існування тісно співпрацює зі школами міста, ліцеєм, дитячими садками. З 1999 року у бібліотеці існує "Клуб майбутніх джентльменів і принцес" і хоча його склад змінюється, та інтерес до клубу лишається, тому що теми засідань завжди будуть актуальними вчора, сьогодні, завтра.

Бібліотека – центр українознавства, бібліотекарі працюють в напрямку попу-ляризації культурно-національних цінностей, рідної мови, історії рідного краю, коріння традицій та звичаїв свого народу.

Хоча бібліотека обслуговує всі категорії читачів, для жителів міста вона залишається дитячою. Сюди ведуть батьки малят 6-7 років, щоб вони привчалися до систематичного читання, вихователі дитячих садків, вчителі шкіл міста приводять дітей на екскурсії, виховні години.

Оперативне й повноцінне забезпечення інформаційних потреб читачів – одна з головних  функцій бібліотеки. Тому, вико-ристовуючи різні форми і методи бібліотечно-бібліографічної роботи бібліо-текарі приділяють увагу проблемам пов’яза-ним із пошуком і забезпеченням інформацією читачів.

Бібліотека надає систематичну, цілеспрямовану допомогу читачам в опану-ванні знаннями, знайомить з різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх і користуватися ними, виховує творчого читача.

Краснопольська Т.В.
Завідуюча бібліотекою-філією №4


Нравится

Подібні новини:


Категорія: Про бібліотеку | Додав: admin (12.10.2011)
Переглядів: 533 | Коментарі: 1 | Теги: про библиотеку | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1
0
1 family   [Матеріал]
Хочу поблагодарить небольшой коллектив библиотеки за прекрасные праздники,которые помогают смотреть на жизнь со стороны позитива!Так держать!Невозможно не вспомнить золотые слова Лихачёва :"Пока жива библиотека-жив народ,умрёт она-умрёт наше прошлое и будущее"

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]