Субота, 20.04.2024, 13:17 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Січень » 28 » 29 січня День пам’яті героїв Крут
29 січня День пам’яті героїв Крут

Бій під Крутами – яскрава і трагічна сторінка боротьби за українську державність. !917 р. у Києві постала Українська Народна Республіка. Але державу не було чим боронити. На Україну посунули війська російських більшовиків. На захист республіки піднялася київська молодь – гімназисти та студенти.

29 січня 1918 р. біля станції Крути юні патріоти дали бій російським військам. Майже всі вони загинули у битві. Самовідданий подвиг героїв Крут тривалий час замовчувався.

Сьогодні ж їм віддано належну шану. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва,стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.

До цієї події 28 січня 2016 р. для широкого кола користувачів, бібліотекарі підготували тематичний перегляд літератури «Крути: і сум, і біль, і вічна слава» та провели для учнів ЗОШ №10 бібліотечну інформину «Навіки молоді – герої Крут».

Захід проводився з метою ознайомлення молоді з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

Категорія: Державні свята України | Переглядів: 877 | Додав: tetyana | Рейтинг: 1.0/1