П`ятниця, 19.04.2024, 20:50 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Січень » 20 » 22 січня День Соборності України
22 січня День Соборності України

Тривалий час українські землі були розділені кордонами двох імперій. Однак українці мріяли про єдність та власну державу. 1917 року вибухнула Українська революція, в результаті якої постала Українська Народна республіка. За рік утворилася і Західноукраїнська Народна Республіка.

22 січня 1919 року представники обох республік ухвалили Акт злуки – українські землі об’єдналися в єдину державу. Так постала соборна (об’єднана) Україна. На честь цих подій 22 січня відзначається День соборності України. З цієї нагоди в читальній залі бібліотеки розгорнуто книжкову виставку – хронологію «Соборна та єдина моя Україна».

Виставка складається з таких розділів:

I. 1917, 7-9 листопада. Київ. Ухвалено 3-й універсал Центральної ради. Проголошено створення Української народної Республіки (УНР).

II. 1918, листопад. Львів. Виникло нове державне утворення – Західно – Українська Народна Республіка (ЗУНР).

III. 1919, 22 січня. Київ. Проголошення Акту воз’єднання УНР і ЗУНР в єдину Соборну державу.

IV. 1991, 24 серпня. Київ. Ухвалення Акту проголошення Незалежності України.

В експозиції представлені документи із фондів бібліотеки про історичні події становлення української державності. Запрошуємо всіх бажаючих до кінця січня цього року ознайомитись з матеріалами книжкової виставки.

Категорія: Виставки | Переглядів: 725 | Додав: tetyana | Рейтинг: 1.0/1