Четвер, 25.04.2024, 01:50 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2016 » Квітень » 26 » Чорнобиль – трагедія Планети
Чорнобиль – трагедія Планети
Щорічно усе людство згадує Чорнобильську трагедію. 2016 рік відзначений тридцятиріччям аварії на Чорнобильській атомній станції. Запитайте себе: «Чи достатньо я знаю про цю подію? Чи достатньо моя родина захищена знаннями? Чи можу я щось зробити?» Так, можете. Знати і казати світові і самому собі тільки правду. Тридцять років з дня аварії ведуть свій невідворотний рахунок смерті різних верств населення, не дивлячись на статки та вік. Від опромінення, яке матері, що вижили, передають «у спадок» дітям, від замовчування фактів та статистики, від «панібратського» ставлення до природи страждають і страждатимуть надалі усі. Чи можливо спинити годинник життя? Чи важливо знати правду? Саме на такі питання знаходили відповідь бібліотекар Білицької міської бібліотеки-філії № 4 Піщенко Н.В., бібліотекар ДНЗ «Білицький професійний ліцей» Булатова О.Г. та заступник директора ліцею з виховної роботи Баркар В.І. Результат спільної праці над створенням заходу, присвяченому аварії на ЧАЕС, інформаційна година «Чорнобильські спогади», був запропонований ліцеїстам. Учні переглянули відеоролики «Ліквідатори», «Чорнобиль: як це було», «Голоси Чорнобиля», уважно усі разом роздивлялися мапу Чорнобильської області до та після аварії на екрані, робили висновки з почутого. Мельник Н.П. зачитала свій новий вірш, присвячений проблемам постчорнобильських років. Додатково бібліотекарями були висвітлені усі художні прозові та ліричні, документальні твори різних письменників, присвячені болючій темі, з книжкових виставок «Чорнобиль не має минулого» та «26 квітня – День Чорнобильської трагедії». Лунали вірші Л.Костенко, І.Драча, М.Сингаївського, до самого серця пропікали факти про «мирний атом». На завершення заходу Баркар В.І. підтвердила, що проведення заходів, присвячених «несвятковим» важким сторінкам історії України сприяють вихованню людяності та чутливості до біди, яку не завжди можна осягнути одразу. Запалена свічечка – символ пам’яті та пошани до ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС – на хвилину поєднала присутніх з тим днем, на хвилину освітила дорогу тим, хто вже ніколи не повернеться, для кого лічильник Гейгера «відтьохкав» своє. Але ми будемо пам’ятати, ми будемо нагадувати усім близьким про цю подію, ми будемо сподіватись… Не дзвони більше ніколи знову, Чорнобильський дзвоне!

Категорія: Співпраця з Білицьким Ліцеєм | Переглядів: 889 | Додав: tetyana | Рейтинг: 1.0/1