П`ятниця, 29.03.2024, 01:43 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2020 » Січень » 23 » Літературні ювілеї 2020 року.
Літературні ювілеї 2020 року.

Ювілей – це особливе святкування  важливої круглої дати, якоїсь події. Загалом ювілеї заведено святкувати саме у людей, але навіть книги мають свої круглі дати. Звісно, не завжди є змога чітко визначити дату написання та публікації якогось літературного твору, але деякі дати є чітко відомими. Тож дуже корисно знати, які є книги-ювіляри на 2020 рік в Україні та ювілеї яких письменників святкуватимуться цього року. Саме з нагоди літературних ювілеїв в бібліотеці-філії №4 експанована книжкова виставка «Ювіляри – 2020».
Любителі літературних творів шанують не лише ювілеї тих чи інших книг, а й не забувають про їх авторів. Багато хто з всесвітньовідомих авторів святкував би свою круглу дату цього року.  Перелік ювілеїв письменників та поетів виглядає наступним чином:
-  100 років з дня народження Азімова А. ;
 - 100 років з дня народження Нагібіна Ю.;
-  100 років з дня народження Абрамова Ф.;
-  100 років з дня народження  Бредбері Р.;
-  150 років з дня народження Буніна І.;
-  150 років з дня народження Герцена О.;
-  200 років з дня народження Бронте Енн;
-  200 років з дня народження Фета А..
Звісно, це далеко не всі літературні ювіляри. У цьому році вшановуватиметься набагато більше письменників, які б святкували свій черговий ювілей.
Тепер варто згадати про відомі у всьому світі твори та книги- ювіляри 2020 року. Перелік таких книг, збірників та творчих доробків дуже великий. Ось деякі з відомих книг, які святкуватимуть свій черговий ювілей цього року:
-  425 років  - «Ромео та Джульетта» В. Шекспіра;
-  130 років - «Портрет Доріана Грея» О. Уайльда;
-  115 років – «Червоне і чорне» Стендаля;
-  145 років – «Хіба ревуть воли, як ясла повні» П. Мирного;
-  180 років – «Герой нашого часу» М. Лермонтова;
-  230 років – «Подорож із Петербурга до Москви» О. Радищева;
-  155 років – «Аліса в країні чудес» Л. Керрол.
       Насправді це далеко не всі книги- ювіляри 2020 року.  Їх набагато більше ніж здається на перший погляд. Усього налічується понад сто прекрасних творів, які будуть ювілярами цього року. Дізнатися більше про повний список таких книг, про їх авторів та інші різні цікаві речі, пов’язані з цими творами можна у спеціальному літературному календарі та в мережі Інтернет, а також на полицях нашої бібліотеки.

Категорія: Виставки | Переглядів: 939 | Додав: tetyana | Рейтинг: 0.0/0