П`ятниця, 26.04.2024, 19:06 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2020 » Грудень » 10 » Міжнародний день прав людини
Міжнародний день прав людини

Протягом XX століття сталося ряд подій, які надовго, а можливо – і назавжди залишаться в пам’яті людства, в його історії. Однією з таких подій було прийняття 10 грудня 1948 р. в Парижі Генеральною Асамблеєю ООН Загальної  декларації прав людини. Дата прийняття Загальної декларації  щорічно відзначається у всьому світі, як Міжнародний день прав людини. Це перший в історії  міжнародних відносин акт, в якому проголошено широке коло основних прав і свобод людини, до дотримання яких, повинні прагнути всі народи і всі держави. Загальна декларація була прийнята у вигляді резолюції Генеральної Асамблеї, і тому, згідно зі Статутом ООН, носить лише рекомендаційний характер. Проте нині права і свободи, проголошені в ній, розглядаються як юридично обов’язкові звичайні чи договірні норми. Визначаючи універсальні міжнародні стандарти прав людини, ООН визнала, що вони не можуть залежати від кордонів країн і повинні бути однаково забезпечені на різних континентах. Жодна країна світу не може вільно порушувати права людини, виходячи зі своїх внутрішніх інтересів. Дотримання прав людини є турботою не лише конкретної  держави, а й усієї міжнародної спільноти. Визнання, дотримання та захист прав і свобод людини не є внутрішньою справою тієї  чи іншої країни. Права людини не мають кордонів. Права людини не даруються  державою, а належать кожному від народження. Всі права людини  – громадянські, політичні, екіжнародний день прав людиниономічні, соціальні є універсальними, неподільними, взаємозалежними та взаємопов’язаними. Вони є основою людського існування та розвитку. На сьогодні важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Основні положення цього документа в тій або іншій формі повторюються в багатьох міжнародних договорах, в конституціях держав - членів ООН. 28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію України, в якій відображені всі норми що проголошені Загальною декларацією прав людини та зазначено, що утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Загальна декларація прав людини була і залишається загальним надбанням людства, однією з найважливіших цінностей XX століття. Міжнародний День прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід'ємність і взаємозалежність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права. Цього дня бажаємо всім нових здобутків і звершень у благородній  праці задля утвердження верховенства права в Україні! Про все це дізналися учасники  онлайн  – зустрічі, присвяченої  Міжнародному дню права, яку організували  працівники нашої бібліотеки  на платформі ZOOM . Вони підготували і провели огляд – бесіду «Держава і право».  Бібліотекарі ознайомили  слухачів зустрічі з тематичною літературою по Міжнародному праву, яка є на полицях бібліотеки. Такі  онлайн  – зустрічі плануємо продовжувати у майбутньому, як один із способів роботи в умовах карантинних обмежень.

Категорія: Масові заходи | Переглядів: 212 | Додав: tetyana | Рейтинг: 5.0/1