Перед читачем, який вперше знайомиться з творчістю Василя Стефаника, постає питання: а що ж нового він знайде у книгах цього видатного українського письменника, чим він його збагатить, наснажить, здивує, чи принесе йому естетичне задоволення? В українську літературу Василь Стефаник прийшов у кінці ХІХ століття, який заявив про себе сміливим і не завжди зрозумілим для багатьох свої сучасників пошуками свіжого слова, стилю, нових форм художнього сприймання та відображення дійсності.
Саме напередодні відзначення ювілейної дати, присвяченій 150 - річчю з Дня народження видатного українського письменника Василя Стефаника бібліотекарями був підготовлений та проведений бібліографічний огляд «Моє слово». На захід були запрошені школярі середнього шкільного віку, які познайомились з примірниками літератури, яка є на полицях нашої бібліотеки, а саме зі збірками новел та оповідань «Моє слово», «Кленові листки», романом «Хочу журавля», а також з книгами літературознавчого характеру, які розповідають про життєвий та творчий шлях письменника. Особливо зацікавила школярів книга Степана Процюка із серії «Автографи часу», яка називається «Троянда ритуального болю». Цей психологічний роман є історією загадкового внутрішнього світу і харизми Василя Стефаника. Його переслідувала троянда – символ життя і смерті. У його житті і творчості чорне та біле, нехтуючи безпекою, часто опинялися поруч.
Проведений бібліографічний огляд став у нагоді для учнів, розширивши їх знання не тільки стосовно тих творів, які вони вивчають у школі, але і познайомивши їх з багатим внутрішнім світом письменницьких страждань та історії загубленого кохання.
Подібні новини:
|