Субота, 16.10.2021, 19:24 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2021 » Вересень » 22 » Подорожуємо бібліотеками світу!
14:18
Подорожуємо бібліотеками світу!

     
      Напередодні професійного свята Всеукраїнського дня бібліотек  до Білицької міської бібліотеки  завітали старшокласники  ЗОШ №9. Бібліотекарі розповіли молоді про те, що у сучасному світі бібліотека  перестає бути місцем, де зберігаються книги, а стає дійсно громадським центром спілкування, комфортним і максимально зручним для користувачів з можливістю реалізувати власні культурно - освітні,  дозвільні, інтелектуальні, соціальні потреби та дії. Сьогодні бібліотеки працюють у світі шаленої конкуренції. Мільйони безкоштовних книг і статей завдяки Інтернету є доступними, в якій би частині світу вони не були. Щодня створюються установи, фірми, кафе, які змагаються за відвідувача і готові надавати будь - які послуги. Щоб не програвати їм, бібліотека має також щодня змінюватись, шукати і впроваджувати нові послуги, дивувати користувача новими формами роботи. Не стала винятком і наша бібліотека. Вона переживає якісно новий етап свого розвитку. Більшість відвідувачів приходять до бібліотеки не тільки для читання книг, а для отримання доступу до інформації.
До бібліотеки мешканці міста звертаються  з новими запитами. Це і: реєстрація на порталі Центру Надання Адміністративних Послуг, користування Інтернетом та зоною WI-FI, звернення до порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, отримання онлайн - послуг через Приват 24, Skype - спілкування з рідними та друзями,а також оформлення перепустки  в зону ООС, реєстрація на Зовнішнє Незалежне Оцінювання, замовлення покупок в Інтернет- магазині, навчання з комп’ютерної грамотності, створення електронної пошти, сканування документів та фотографій, видача книг за попереднім замовленням.
   

     Бібліотекарі запропонували молоді відео - подорож «Найсучасніші бібліотеки світу». Старшокласники  подивилися  відеоролик  «Цей дивовижний світ  - бібліотека». Вони дізналися про сім найкращих бібліотек світу,  познайомилися з бібліотекою Ватикану в Римі, де зберігається багато рідкісних книг, цінних гравюр, оригінальних рукописів, монет і нагород, Національною бібліотекою в Мінські в сусідній Білорусі, яка нагадує величезний діамант. Вхід  в цю бібліотеку виконаний у вигляді сторінок відкритої книги, а вночі вся будівля бібліотеки перетворюється на величезний екран, де показують різноманітні інсталяції. До уваги школярів була представлена і Національна бібліотека в місті  Штутгарті, яка знаходиться в Німеччині. Вона має 9 наземних і 2 підземних поверхи. Повністю білий інтер’єр створює затишну атмосферу для відвідувачів. Особливо запам’яталася присутнім  бібліотека Джорджа Пібоді в Балтиморі в Америці, яка нагадує скоріше театр чи концертну залу. Завдяки своїй прекрасній архітектурі бібліотека крім своїх основних функцій стала ще місцем проведення весільних церемоній. 
Завдяки відео подорожі бібліотеками світу старшокласники  поповнили свою скарбницю знань та були вражені  архітектурою та фондами бібліотек світу.
     На закінчення зустрічі бібліотекарі провели бібліографічний огляд  літератури, яку  бібліотека отримала від Українського інституту книги «Увага! Нові книги!». Всі присутні на заході виявили бажання стати  друзями та постійними користувачами нашої бібліотеки.

   


Нравится

Подібні новини:


Категорія: Масові заходи | Переглядів: 32 | Додав: tetyana | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]