![](/_nw/4/s71154169.jpg)
Весна в Україні. Воскресає природа, воскресає життя. Надходять Великодні свята. І беруться українці, за прадавнє мистецтво розписування писанок – символу Великодня, символу Весни, символу Вічності життя.
Традиція писанкарства в Україні налічує тисячі років і передує запровадженню християнства у країні: на яйцях малювали воском, щоб створити візерунок; далі додавали фарбу, щоб надати яйцям чудових кольорів. Коли все яйце було пофарбоване, віск видалявся, залишався тільки кольоровий візерунок.
![](/_nw/4/s34635827.jpg)
Писанка – це курячі або гусячі яйця з барвистим кольоровим розписом. А саме слово «писанка» походить від слова писати, тобто розписувати, прикрашати, орнаментувати.
Яйце було емблемою сонця, весни. Воно було талісманом, за допомогою якого людина заворожувала в собі та з’єднувала добрі сили, а лихі відвертала.
![](/_nw/4/s11877016.jpg)
Люди й нині вважають писанку особливою святістю, вірять у те, що вона приносить добро. Щастя, достаток,захищає людину від усього злого. Вони вважають, що писанку треба вміти написати. Її писали тільки у Великий піст, упродовж 40 днів. Ніжна і загадкова душа вигадала писанку. Кожна з них – як пісня, як дума, як життя. Тому не знайдеться дві зовсім однакові. Як і не знайшлося дві однакових розмальовки писанок, які розмальовували діти у міській бібліотеці напередодні свята Великодня. Так і з’явилася тут ціла виставка чудових робіт, зроблених дитячими руками.
![](/_nw/4/s64045188.jpg)
А на дитячому абонементі для маленьких читачів бібліотекарі презентували тематичну книжкову виставку «Розмаїття диво – писанки», на якій розташовані не тільки біблейські історії, але і розмальовки та поробки диво - писанки.
![](/_nw/4/s98990769.jpg)
Подібні новини:
|