Вівторок, 31.03.2020, 01:50 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Січень » 13 » Торкнувшись світла – сам стаєш променем
10:17
Торкнувшись світла – сам стаєш променем

       
             (до 85-річчя від дні народження донеччанина Івана Костирі)
               Костиря Іван Сергійович - наш земляк, український письменник, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені В. Короленка, премії імені В. Шутова, заслужений працівник культури України. Його твори лікують душу органічно поєднаними художньою майстерністю, вболіванням за країну, глибоким психологізмом, до того ж Іван Костиря був ще й лікарем дитячим, шкільним, швидкої допомоги, психіатром. Якщо лікування людини можна вважати за творче досягнення, адже ж насправді вміння надавати лікарську допомогу – це мистецтво, і якщо це вміння щире, то й пацієнти завжди виліковуються, то при створенні галереї творчих досягнень до літературного хисту можна впевнено додати й медичний. 
        Іван Костиря написав ряд повістей і оповідань для дітей і дорослих: «Капли светятся», «Ненька», «Муравський шлях», «Российский тракт», «У Первого брода», «Хата», «Сторожевой курган», «Меж двух звезд». Його медичне минуле знайшло відображення у повістях «Пора новолуний», «Ночные дежурства», «Детский доктор», «Родословное зеркало», «Врачебная тайна», «Срочный вызов». Написав кілька книг на краєзнавчу тематику: «Думы о Донбассе», «Думы о Диком Поле», «Думы о Донецком Кряже», дитячу науково-фантастичну повість «Сказка о солнечных братьях» та інші. Писав російською мовою, але наприкінці 1990-тих намагався перейти на українську мову у своїй творчості: «Намагаюся перейти на українську мову. Важко… але мушу, маю стати прикладом для молодих. Не хочу, щоб вони повторили мою помилку…»
       З літературним доробком Івана Костирі ви, шановні відвідувачі бібліотеки, можете ознайомитися  з книжкової виставки «Світло високого дару Івана Костирі», на якій пропоновані книги розташовані за розділами «З любов’ю – до дітей» та «З чесністю – до дорослих».
       Одна читачка бібліотеки,Москаленко Антоніна Федорівна, була знайома з письменником, згадує: «Он был добрейшей души человек! Никогда не отказывал в помощи начинающим молодым талантам. Я в своё время писала небольшие рассказы и стихи, жаль, что ничего не сохранилось из-за переездов, но хорошо помню, как на литературном кружке, который часто посещал Иван Костыря, я дала ему свой черновик с  рассказом. Он долго читал, перечёркивал то, что ему не нравилось, а потом как бы застыл, вчитываясь. Для меня уже это было большой честью. А потом сказал: «С этого ещё что-то и будет. Продолжайте писать, учитесь».
       Як часто зустрічі з людьми залишають по собі якісь спогади, настанови, а то й сприяють зміненню долі, особливо, якщо ці зустрічі приємні. Пройшло багато років з тієї зустрічі у житті Антоніни Федорівни, але відвідавши бібліотеку та побачивши книги улюбленого письменника на виставці, її спогади розквітли знов. 
      Дорогі читачі! Якщо вас зацікавила книжкова виставка «Світло високого дару Івана Костирі», запрошуємо відвідати бібліотеку. Виставка буде експонуватись з 13 січня 2017 року до 9 лютого на дорослому абонементі бібліотеки. Пориньте у незнаний світ письменника, лікаря, експедитора, правозахисника, нашого земляка Івана Сергійовича Костирі.

    
                         


Нравится

Подібні новини:


Категорія: Виставки | Переглядів: 310 | Додав: tetyana | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]