Ці слова належать сучасній українській письменниці Ліні Костенко про перемогу у найстрашнішій війні людства – Другій світовій війні 1939 - 1945років.
День пам’яті та примирення (8 травня) та День Перемоги над нацизмом (9травня) нагадують усім про втрати, які довелося понести, щоб перемогти та дати надію на майбутнє. У цій війні брало участь 80% людства, загинуло від 50 до 85 мільйонів людей, бойові дії проводили 2/3 існуючих на той момент держав.
У бібліотеці – філії №4 Добропільської міської ЦБС до травневих подій були проведені голосні читання «Подвигу й мужності слава і честь» для учнів 4-А та 4-Б класів ЗОШ №10.
Діти читали оповідання Євгена Гуцало «Діти війни». Потім відбулося обговорення твору. Школярі співчували героям оповідання, особливо Хариті. Їм дуже хотілося, щоб поштар не приносив їй страшну звістку - похоронку на батька.
Читали діти й уривки творів інших авторів: С.Алексєєва «Два подвиги», В. Воскобойникова «900 днів мужності», А. Митяєва «Шостий – неповний», Ю. Стрехніна «Фортеця чорноморців» та вірші про воєнні роки Л.Костенко «Мій перший вірш написаний в окопі», Г. Чубач «Дитинства спогади болючі», Ю. Петренка «Тривога».
Бібліотекар Гук Л.П. ознайомила учнів з книгою В. Дем’яненка «Сини полків», в якій розповідається про подвиги юних героїв під час війни.
На передодні свята Перемоги працівники бібліотеки завітали в Білицький будинок – інтернат для людей похилого віку та інвалідів на свято «Будь славен, день святої Перемоги» з бібліографічним оглядом біля книжкової виставки «Війна у серці, в пам’яті, в книжках». Вони привітали ветеранів зі святом Перемоги, побажали здоров’я, добра та мирного неба, а також на згадку про зустріч подарували мешканцям будинку - інтернату книжки.
Жива пам’ять про події Другої світової війни дає розуміння кожній людині, що війна – це завжди лихо, вона руйнує долі звичайних громадян та нагадує про себе страшним болем довгі роки. Схилимо голови перед ветеранами, які віддали своє здоров’я та життя задля нашого майбуття.
Подібні новини:
|