Вівторок, 31.03.2020, 02:10 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2019 » Вересень » 26 » Всеукраїнський день бібліотек 30 вересня: історія свята
15:24
Всеукраїнський день бібліотек 30 вересня: історія свята

         
       30 вересня відзначається важливе свято - Всеукраїнський день бібліотек. А чи знаєте ви   цікаві  факти про історію цієї дати? 
14 травня 1998 року указ Президента України № 471/98 офіційно проголосив 30 вересня Всеукраїнським  днем бібліотек. Так, це свято відзначається в честь великого внеску бібліотек України у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури, необхідність подальшого підвищення їх ролі в житті суспільства.  Дата підтримує ініціативу бібліотечної громадськості.
Відомо, що перші бібліотеки на території України з'явилися ще за часів Київської Русі. Тоді вони відкривалися при церквах і монастирях після прийняття християнства в 988 році. Найбільшою і найбагатшою була бібліотека Софії Київської, заснована в 1037 році князем київським Ярославом Мудрим.
Примітно, що в цій бібліотеці налічувалося до 900 томів рукописних книг – на той час це було величезне багатство. Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали основою інших бібліотек, зокрема величезної бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця 11 століття стала найбільшим центром культурного життя Київської Русі.
В часи набігів монголо-татар книги знищували і палили, тому примірників бібліотеки Софії збереглося вкрай мало. Найвідоміші: Рейнське євангеліє (яке донька Ярослава Мудрого Анна вивезла до Франції з Києва. На цій книзі приносили клятву французькі королі, а в даний час дають клятву президенти Франції), Остромирове євангеліє (1056—1057), два Ізборніка 1073 та 1076 років, Мстиславове євангеліє 12 століття.
На сьогоднішній день в Україні налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед них можна виділити: Національну бібліотеку України, Національну парламентську бібліотеку України, Державну бібліотеку України для дітей, Державну історичну бібліотеку України. Зараз більше 53 тисяч українців займаються бібліотечною справою, а послугами книгосховищ користуються понад 17,5 мільйонів читачів.

            Вітаємо працівників та читачів бібліотек зі святом!
       Бажаємо Вам, шановні працівники бібліотек, а також читачі

доброго здоров’я, щасливих відкриттів непрочитаних сторінок і творчих успіхів                                       для блага Української держави.
                               


                               


Нравится

Подібні новини:


Категорія: Масові заходи | Переглядів: 75 | Додав: tetyana | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]