Неділя, 05.04.2020, 22:46 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2017 » Серпень » 16 » Спільне читання у Білицькому
10:58
Спільне читання у Білицькому

                   
          Найлегше бібліотекарям рекомендувати читачам книгу, яку вони прочитали самі. Особливо українську книгу, яка випромінює світло. Такою книгою цього місяця стала «Анна Київська» Валентина Чемериса (1936 – 2016). 
Нагороджений орденами рівноапостольного князя Володимира Великого (І, ІІ, ІІІ ступенів) та святого архистратига Михаїла, Почесною грамотою і медаллю Кабміну України та іншими відзнаками. Заслужений працівник культури України.
Свій творчий шлях Валентин Чемерис розпочав як сатирик-гуморист. Видав 18 веселих збірок - гуморески, пародії, веселі повісті. Серед них: “Вибори таємного агента”, “Як стати щасливим”, “Коли спокушає диявол”, “Операція “Земфіра”, “Царська охота”, “Де хазяйнує Валя Чемерис” та ін.
Лауреат республіканської премії в галузі сатири та гумору імені О.Вишні, літературної премії імені Ф.Маківчука, С.Олійника, гумористичної премії Одарки і Карася, за кращі оповідання присуджена премія імені Ю.Яновського. За романи з історії України “Фортеця на Бористені” та “Ордер на любов” автору присуджена Міжнародна премія Українського козацтва “Лицарське перо”, 2008 рік.
У 2009 році присуджена літературна премія імені Івана Мазепи за історичний роман про гетьмана Петра Дорошенка “Без права повернення”.
В. Чемерис - автор багатьох романів, серед них історичних: “Ольвія” (три масових видання), “Скандал в імператорському сімействі”, “Смерть Атея” (літературна премія імені Д.Яворницького), “Епірська відьма, або Олімпіада - цариця македонська”, “Фортеця на Бористені”, “Генерали імперії”; повістей: “Її звали янголом смерті”, “Я любила Шевченка”, “Кохання в Україні”, “Життя і смерть Володимира Глібовича, князя переяславського”, “Убивство на хуторі біля Диканьки” (літературно-мистецька премія ім. І.Нечуя-Левицького), “Три шаблі над скарбом”, “Державна коханка”, “День Ворона” та ін.; фантастичних: “Білий король детективу”, “Приречені на щастя”, “В Сузір’ї Дракона”; збірок оповідань і повістей: “Три секунди на вибір”, “Маруся Чурай”, “Тайна Агати Крісті”; романів-есе: “Президент”, “Голгофа українського православ’я”, “Бомба для Патріарха”, “Веселий смуток мій”; романів: “Сини змієногої богині” “Ордер на любов”, “Таємнича пригода на Орілі”, “Золотий саркофаг”, “Феномен Фенікса”, “Марина - цариця Московська“ та багато інших.
       Роман «Анна Київська» присвячений доньці Ярослава Мудрого, першій королеві Франції, яка значною мірою змінила хід французької історії. Владна і мудра, вона розуміла, свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції – Анну Київську.
            Спочатку книгу прочитали бібліотекарі. Спільний відгук – захоплива розповідь, цікаві історичні факти, запропоновані питання для роздумів читачам, можливість домалювати бажане: «Відомості про життя нашої княжни, що була королевою Франції, є доволі скупі й при цьому суперечливі. Зокрема молоді роки Анни, проведені на батьківщині в Україні, а далі роки після смерті її другого чоловіка, проведені у Франції, залишаються й, здасться, залишаться назавжди цілковитою таємницею. (…) Єдиним, що залишило тривкий і видний до сьогодні слід життя й побуту Анни Ярославни у Франції, є збудований нею монастир з величною церквою Святого Вікентія в старовинному французькому місті Санлісі» .

                
           Потім книга «Анна Київська» потрапила до рук вчителя українознавця Таїсії Михайлівни. Вона була у захваті від майстерно поданої автором історично достовірної інформації, від таких подробиць, які неможливо дізнатися з ненаукових джерел. Загальний відгук вчительки: «Треба читати, цікава книга».
Далі книгу читала вчителька початкових класів Валентина Дмитрівна. Відгук: «У захваті!»
          Зараз книга очікує наступного читача, щоб розкрити свою таємницю Слова – життя та діяльність доньки Ярослава Мудрого, великої королеви Франції  «з косою кольору спілого жита».

           
                             Запрошуємо до читання!
                                


Нравится

Подібні новини:


Категорія: Масові заходи | Переглядів: 283 | Додав: tetyana | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]