Субота, 27.04.2024, 00:04 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Лютий » 20 » Мово моя материнська, квітни в душі й на устах
Мово моя материнська, квітни в душі й на устах

«Рідна мова дорога людині, як саме життя»,- каже народна мудрість. Адже мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, людина не може існувати.

Міжнародний день рідної мови відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Це один із тих днів, коли кожен має відчути себе частиною свого народу з героїчною історією, багатою культурою й неповторною мовою.

З нагоди 15-річчя з дня заснування свята бібліотекар Білицької міської бібліотеки Гук Л. П. разом із дітьми групи продовженого дня ЗОШ №10 (вихователь Дмитрук І. М.) провела мовленнєву стежину «Наша мова барвінкова». На заході діти не тільки познайомилися з історією створення свята, але й взяли участь у різноманітних мовних конкурсах: «Що?Де?Коли?», «Редактор», «Бліц-турнір», «Бюро знахідок».

Перемогла команда дівчаток «Калина», проявивши міцні знання і вміння з української мови. Винахідливими та обізнаними виявилися і хлопці команди «Барвінок». А група першокласників подарувала учасникам читання віршів напам’ять та пісню про рідну мову.

Захід дав можливість дітям зрозуміти, що престижність мови залежить не від неї самої, а від її носіїв, тобто українців. Тож кожна дитина має усвідомлювати цю істину і розмовляти рідною мовою.

Категорія: Рідна мова | Переглядів: 857 | Додав: tetyana | Теги: група продовженого дня, Рідна мова, новини 2015 року, Дмитрук Ірина Миколаївна | Рейтинг: 0.0/0