П`ятниця, 19.04.2024, 08:32 | Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід
Головна » 2015 » Січень » 22 » Соборна та єдина моя Україна
Соборна та єдина моя Україна

22 січня до міської бібліотеки завітали учні групи продовженого дня ЗОШ №10 з вихователем Дмитрук І.М. на бібліотечну інформину «Соборна та єдина моя Україна».

Бібліотекарі розповіли про одну зі сторінок нашого минулого – боротьбу українського народу за соборність своїх земель. Так уже сталось, що впродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро –Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.

22 січня 1919 року в Києві на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, у присутності десятків тисяч киян здійснилась мрія українського народу, лідери УНР і делегація ЗУНР заявили про свій намір збудувати єдину соборну Українську державу.

День 22 січня 1919 року ввійшов до української історії як велике державне свято – День соборності України. Щороку 22 січня весь український народ згадує тих героїв, які боролися за незалежну соборну Українську державу. Бібліотекар познайомила учнів з книгами, які були представлені на тематичній виставці «Держави славна назва-Україна».

Таким чином, учні познайомилися ще з однією сторінкою нашого славного минулого.

Категорія: Державні свята України | Переглядів: 959 | Додав: tetyana | Теги: група продовженого дня, День Соборності, Дмитрук Ірина Миколаївна, новини 2015 року | Рейтинг: 1.0/1